AUDIO
 Typ závada                          Obrázky

SD9020 compudeck

Nejede,nebo se silně zahřívá přídavné trafo pro procesor

Problém je v tom,že ačkoli tento výrobce už před 25.lety vyrobil tento jinak dokonalý stroj,pozapoměl při přepínání napětí otočným přepínačem vinutí hlavního transformátoru na pomocný transormátor, který napájí (přes usměrňovač a stabilizátor) procesor uPD546C .U nás,kde je napětí 220V "dostával" transformátor dvakrát vyšší napětí než mu bylo určeno.Stabilizátor to u mého přístroje "usměrnil" a Maratnz vydržel asi 2.roky běžet,potom se spálil malý transformátor,"vybuchl" stabilizátor a konec. Navinul jsem nové trafo na 220V,vyměnil součástky stabilizátoru, a compudeck začal fungovat,ale po šesti dnech skončil a podle všeho na vadný právě zakázkový uPD546C,který mi prý už nedodají z žádného značkového servisu ani v zahraničí,alespoň tak to psali ze švýcarského Marantz servisu v Dűdingenu.

Máte-li někdo možnost sehnat funkční procesor uPD546C fy NEC(cenu respektuji), budu velmi vděčný.

Autorádio Kenwood
KRC-358R

Display svítí - Nehrají reproduktory Závada většinou vznikne: při zapojování-zkratem,špatným zapojením nebo špatným výběrem reproduktorů.

Na obrázcích jsou složené a rozložené díly,deska spojů atd. Oddělejte vrchní kryt,chladič pro TA8251AH(zezadu),odmontujte kazetovou mechaniku, opatrně při tom vytáhněte oba konektory.Odšroubujte zajištění desky spojů a vytáhněte desku ven.Zkontrolujte napájení koncového zesilovače TA8251AH,pokud je v pořádku,je s největší pravděpodobností vadný.Vyměňte ho za nový.Protože je deska oboustranná,raději jsem si vzal na pomoc malé štípací kleště.
Čelní pohled

Konc.zesilovač je nepříjemně umístěn

Oddělat čelo a konektory

Odmontovaná deska

TA8251 jsem raději vycvakal

Přenosný kazetový přehrávač
Aiwa
HS-PX310

Tady toho bylo víc: 1)Občas není slyšet jeden nebo druhý kanál-vychozený sluchátk. konektor.
2)Při stlačení nebo prudším pohybu to ve sluchátkách nepříjemě praská a se syčením se zvuk ztrácí.
3)Jak na výměnu řemínku.

add 1):Vychozený konektor,většinou se nedá koupit stejný a úprava není díky rozměrům možná.Pokusil jsem se o opravu konektoru a podařilo se.Stačí mít tenoučký hřebík,přiložíte ho k místům,pod kterými jsou kontakty, pájkou natavíte a malým kladívkem opatrně klepnutím napružíte vyhnutý kontakt -obr.1

add 2):Oddělejte baterii,zadní kryt,odsajte cín zkontaktů(relé-obr.2)+odšroubujte a opatrně sundejte desku spojů,proletujte oper.zesilovač+zkontrolujte další spoje.-obr.3

add 3):prostě ho sundáte,když jako u -add.2)- odstranite desku spojů.-obr.4

Při montáži nezapomeňte: zaizolovat spoje-obr.1,na správnou polohu plastových posuvníků pro přepínače.
Obr.1Obr.2Obr.3Obr.4CASSETTE DECK
Technics
RS-EH60

1.Kazeta nejde vytáhnout nebo vytahuje pásku 2.Při stlačení "play" nebo "rev" občas hraje hodně rychle nebo mechanika několikrát přeskočí a nenajede.


add 1):Je třeba vyměnit řemínky.
DECK1 typ řemínků BSQ-043,BSQ-058
DECK2 typ řemínků BSQ-043,BSQ-064
Odmontuj kryt,sundej čelo-uchyceno západkami, uvolni plochý prop. kabel,odpájej kontakty motorků Obr.1 a sundej elektroniku od mechaniky(šrouby a patice)pozor na konektory -Obr.2 ,Odmontuj 3.šroubky od výlisku s motorkem a sundej ho.Potom můžeš vyměnit řemínky. add 2):Ještě před výměnou řemínků zkontroluj nasazenou pružinu Obr.3 i ostatní,příp. táhla pod labyrintovým kolem a projeď si funkce mechaniky ručně bez motorku(pomocí elektromagtetu přepínáš mód rew,play atd.) Na závěr ještě zkontroluj rychlost posuvu pásky a podle potřeby nastav-Obr.4.

Při montáži nezapomeň připájet kontakty motorků a připojit konektory.
Obr.1Obr.2Obr.3Obr.4Radiomagnetofon s CD
Watson
5749

Nefunguje
CD-přehrávač nebo přeskakuje


Je třeba vyměnit CD Laser Unit
Demontuj kryty a vše dle obrázků 1-4.
Laser unit vytáhni mimo mechaniku odjištěním západky pro osu Obr.5 a vytáhnutím této osy a ozubeného kola Obr.6,7 a 8.
Na nové jednotce KSS213C pájkou přeruš proletovanou propojku Obr.9.
Při nasazování nové jednotky napruž hřebenové ozubení Obr.10.
Vše zkompletuj a nezapomeň připojit všechny konektory.
Obr.1

Obr.2

Obr.3

Obr.4

Obr.5

Obr.6

Obr.7

Obr.8

Obr.9

Obr.10
Suplementy a sportovní výživa z Ronnie.cz, Oblékáme se stylově - oblečení a hip hop oblečení